Zuglói Egészségfejlesztési Iroda

3 SZUPER BICIKLITÚRA HOSSZADALMAS UTAZÁS NÉLKÜL

2017. július 05. - szilagyilaszlo

Vitán felül áll, hogy a kerékpározás nagyszerű módja annak, hogy a nyár legnagyobb részét a szabadban töltsük. A nagy hőségben jólesik a hűsítő menetszél, élvezhetjük a jó időt, és mindezt szinte ingyen. Régi bicajunkat egy jó bringaszervízben néhány ezresért felkészítik az idényre, ha pedig nincs kéznél, akár már napi 200 forintért is bérelhetünk egy drótszamarat. A kerékpározásban az is jó, hogy szinte semmi felkészülést nem igényel, bármilyen edzettségi szinten élvezetes és akkor is elindulhatunk felfedezni a környéket, ha csak egy órát tudunk rászánni. És a sportérték mellett városon belül az egyik leggyorsabb közlekedési eszköz is. A munkába például versenyszerűen is járhatunk vele. Vigyázzunk, mert hamar függőséget okoz!

1. Budapesti Duna-kör

 A Duna-kör egy 23 kilométeres könnyű túra, nem igényel felkészülést. A Művészetek Palotájától indulva bicikliúton tekerünk át a hídon, majd a Duna partján a folyással ellentétesen haladunk tovább a Műegyetem, a Gellérthegy és az Erzsébet híd irányába. A Clark Ádám térnél a Hunyadi János utcán a Budai Vár felé vesszük az irányt. A Tárnok utcán haladva elérjük a Mátyás templomot, majd a Halászbástyát is útba ejtjük. A várat a Bécsikapun át hagyjuk el, majd a Hattyú utcán keresztül a Batthyány térre jutunk ki. Itt ismét a kerékpárúton haladunk egészen a Szentlélek térig, ahonnan az Árpád hídon keresztül begurulunk a Margitszigetre. A Margit hídon áttekerünk Pestre, a Jászain át egészen az Országházig. Az Antall rakparton, majd a Jane Haining rakparton és az alsórakparton végigmegyünk egész a Szabadság hídig, itt a Vásárcsarnok mellett a Sóház utcába hajtunk be, és a Közraktár utcán jutunk el a Petőfi hídig, ahonnan már kerékpárúton suhanunk vissza a kiindulási ponthoz.

girls-riding-bike-and-smiling_1218-152.jpg

(A kép csak illusztráció)

 

2. Budapestről Szentendrére és vissza

 34 kilométeres, könnyű kerékpártúra, ami egész napos programnak is kiváló, hiszen Szentendrén érdemes pihenőt tartani, néhány órát elidőzni, ebédelni, bámészkodni. A túra az Újpesti vasúti híd budai lábától indul, ahonnan a Római-parton tekerünk ki Szentendréig. A visszaút a Bükkös-patakon át a 11-es főúton átkelve Pomáz felé visz, majd Budakalászra érve csatlakozunk ismét a kerékpárútra, amelyen jobbra fordulva visszajutunk a fővárosba. Nagyon szép út, családi programnak is kiváló.

11088_orig_art-6mp.jpg

(Kerékpárút az ártéri erdőn át. Fotó: FuniQ)

 

3. Budapest–Gödöllői-dombság túra

Zuglóból indulva a kerékpártúra 105 kilométer hosszú, közepes erőnléti felkészültséget igényel, gyakorlott bringásoknak ajánlott. A túra útvonalának körülbelül fele közepesen forgalmas közutakat érint. A Városligettől induló túra kemény edző kör, hétvégén esetleg családi kirándulásra is alkalmas, de csak azoknak, akik rendszeresen közlekednek kétkeréken. A Városligetből a Kerepesi és Keresztúri úton keresztül jutunk el Rákoskeresztúrra, majd onnan Pécelre. Innen a Rákos-patakot követjük egészen Isaszegig, majd Zsámbok felé fordulunk. Vácszentlászlón balra fordulunk, majd Valkón keresztül szép erdős környezetben emelkedik az út. Így jutunk el Gödöllőre, ahol a vasúti átjáró után jobbra fordulunk Szada felé, majd tovább Mogyoródra, végül Fótra. A Régifóti és a Rákos úton, a Körvasút soron, majd az Erzsébet királyné útján jutunk el a célig, a Közlekedési Múzeumig.

close-up-of-man-holding-his-white-bicycle_1140-18.jpg

 (A kép csak illusztráció)

A bejegyzés trackback címe:

https://zemzuglo.blog.hu/api/trackback/id/tr1612627895

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása